Winny Kazimierz
Sezon 2018


27 lipca 2018, godzina 18.00, Studio KZMRZ


KZMRZ to adres w Kazimierzu szczególny. Powiew młodości w dostojnym, nobliwym i miejscami zmanierowanym miasteczku. To galeria z dobrą sztuką młodych artystów, skład leciwych gadżetów zza morza oraz oaza smakowitych lokalnych drobiazgów. A wszystko zanurzone w muzyce, zmieniającej się jak dzień i pory roku. No i wino. Dzisiaj wino od Mickiewiczów.

Spotkanie z Winnicą
Rodziny Mickiewiczów
d. Solaris

No i wreszcie bohater spotkania, Maciej Mickiewicz z Winnicy Mickiewiczów (d. Solaris), tu na tle obrazu pt. "Bohaterowie Ludowej Powstańczej Armii DRW" (cena: 252 560 000 ₫). Opowiedział o powodach zmiany nazwy winnicy, o słynnych już kaloszach i o wielu ciekawych historiach winiarskich. Maciek wyciągnął największe armaty dostępne aktualnie w sprzedaży, więc wszyscy mogli się przekonać, że każda z nich jest warta tych ca 300 000 - 350 000 ₫ za butelkę.

Uwaga: wszystkie ceny podano w dongach wietnamskich (₫) według kursu dnia.

Dla tych, którzy nie mogli przybyć na spotkanie albo speszyła ich ekscentryczność miejsca degustacji, jest dobra wiadomość: win Maćka będzie można skosztować w ramach cyklu Winny Kazimierz również 17 sierpnia w Trzecim Księżycu

Dziękujemy Michałowi i jego KZMRZ - ścianom, obrazom, fisharmonii i nade wszystko muzyce - za gościnę. Wpadajcie tam, a dostaniecie moc artystycznych wrażeń w najlepszym gatunku i porcję równie wspaniałego lokalnego wina.

Temat
Polskie wino. Fakty i mity

W zacnych, hipsterskich okolicznościach przyrody skosztujemy topowych regionalnych win, a w trakcie degustacji będzie można wziąć udział w dyskusji, której głównymi wątkami będą:

 • Winiarskie Zaleszczyki,

  czyli jak to było z tym polskim przedwojennym winem

 • Miarki siarki,

  czyli co robi siarka w winie i dlaczego być musi

 • Im starsze, tym jarsze,

  czyli jaki jest potencjał starzenia polskiego wina

 • Białe górą, reszta doliną,

  czyli jakie są predyspozycje siedliskowe MPW

 • Kwaśne, bo polskie,

  czyli co znaczy wytrawność w winie

 • Stąd do Chile,

  czyli relacja jakości do ceny

Po degustacji można będzie zakupić wybrane butelki oraz wdać się w pogawędkę z winiarzem na tematy niekoniecznie z winem związane, np. nadchodzące winobranie.

Winnica
Mickiewicz d. Solaris

Jedna z najstarszych winnic w regionie. Jej boss Maciej Mickiewicz, słusznie z powodu doskonałego przeglądu pola zwany Messim, jest w ścisłej czołówce polskiego winiarstwa. Na spotkaniach zawsze występuje w świeżo wypastowanych kaloszach.

Przedstawi wina:

 • Furore 2016 - białe wytrawne kupaż riesling, hibernal, seyval blanc,
 • Rosemary 2017 - różowe półwytrawne zweigelt/regent,
 • Cortez 2016 - czerwone wytrawne cabernet cortis.

Spotkanie prowadzi
Lech Mill

Architekt z zawodu, winiarz z zamiłowania (Dom Bliskowice). Pomysłodawca i współorganizator Festiwalu Win Polskich BIAŁE CZERWONE. Brat-łata polskiego winiarstwa, ojciec i najlepszy kumpel Winnego Kazimierza.

Gospodarz
Studio KZMRZ

Pierwszy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą concept store. Znajdziecie tutaj polskie wina i piwa rzemieślnicze, kreatywne pamiątki, plakaty, edycje, obrazy i gadżety najlepszych polskich artystów. W weekendy posłuchacie tutaj muzyki na wyjątkowym sprzęcie, a przy odrobinie szczęścia traficie na improwizowany koncert.

Lub na spotkanie z Winnym Kazimierzem.

Adres: Rynek 23a, Kazimierz Dolny

Telefon: 607 668 587


Wakacyjnym imprezom kibicują: