Winny Kazimierz
Sezon 2018


3 sierpnia 2018, godzina 18.00, Trzeci Księżyc


Spotkanie z winnicą
Dom Bliskowice

Pies okazał się tym razem nie-suczką. Posiadał wszystkie atrybuty potrzebne do otwarcia najwymyślniej zamkniętych otworków i przetrwania w tych trudnych, tropikalnych warunkach. Wywołał zdrowe zainteresowanie obecnych, niezależnie od płci i stosunku do zwierząt udomowionych. Szkoda, że to gatunek na wymarciu.

Wszystkie fotki dokumentujące imprezę zostały zarekwirowane na potrzeby śledztwa mającego wyjaśnić, kto i w czyim interesie dokonał manipulacji w czasoprzestrzeni. Choć i tak wszyscy wiedzą, że Winny Kazimierz i że zrobił to w swoim partykularnym interesie.

Temat
Polskie wino od A do Z

Winny Kazimierz ugości winnicę Dom Bliskowice i jej rzecznika prasowego Lecha Milla.

Podczas popijania wina z Bliskowic będzie recytowany Alfabet Polskiego Winiarza. Poczynając od A - "Aaaaby zrobić wino..." poprzez D - "Depresja winiarza" do Z - "Zakończenie spotkania".

Można będzie się dowiedzieć, jak w sposób prosty, łatwy i przyjemny zrobić wino i dobrze się bawiąc, zbić na nim fortunę. Goście będą mogli zakupić wybrane butelki bliskowickiego wina i wynieść je legalnie z lokalu.

Winnica
Dom Bliskowice

Dom Bliskowice to bastion przełomowej*) krainy, obsadzający jej południową flankę, nieopodal Annopola. Strażnik nieistniejącej tu przeprawy mostowej przez Wisłę.

Wszystko, co może kojarzyć się z prawdą i legendą miejscowego winiarstwa, wyrecytuje literka po literce Lech Mill.

Dom Bliskowice przedstawi wina:

  • DB.4&14 - czerwone wytrawne, cabernet cortis/regent, rocznik 2015,
  • DB.F&16 - białe wytrawne, felicia/seyval blanc, rocznik 2016
  • i coś jeszcze.

*) Chodzi oczywiście o Małopolski Przełom Wisły, krainę geograficzną sięgającą wzdłuż Wisły od Annopola do Puław (mniej więcej).

Spotkanie prowadzi
Piotr Petryka

Człowiek - estrada, największy perfekcjonista w gronie aspirantów winiarskich i najrzetelniej aspirujący do bycia winiarzem naturalistą reprezentant Warszawy. Współtwórca sukcesu klanu Kręglickich. Nie znosi udawania, krzykliwego wyrażania emocji i zjełczałego wina.

Gospodarz
Trzeci Księżyc

W przytulnych wnętrzach dawnych jatek poczujecie magię dawnego Kazimierza, a na tarasie czar więcej niż jednego księżyca.

Adres: Mały Rynek 1, Kazimierz Dolny

Telefon: 502 722 432


Wakacyjnym imprezom kibicują: